Chcem lietať vyššie – ruky lásky ma ponesú

Chcem lietať vyššie – ruky lásky ma ponesú
Chcem lietať vyššie, byť nebeským vtákom. Chcem plachtiť oblakmi a sledovať všetko, čo plodí činnosť môjho srdca. Chcem byť tým, čo bude plachtiť vo vánku. Plachtiť vo vetroch nádeje a rozdávať úsmev všade okolo seba.

Denne uvažujem o svojom živote. Nielen o tom, kam smerujem, čo robím, prečo sa usmievam, ale aj o tom ako to podať ďalej. Chcem lietať vyššie. Chcem byť ako ten nádherný voľný vták. Neobmedzovaný ničím. Mať jasne vytýčenú cestu no konať spontánne.

Spontánne konanie v mojom živote mi prinieslo vela priateľov, známych, no hlavne kvantum zážitkov a splnených snov. Malých, veľkých. Spontánne konať a poznať cestu za svojimi snami je niečo, čo naplňuje môj život. Pre mňa je spontánne konanie a lietanie v oblakoch činnosťou, ktorá vypĺňa každý prázdny kúť môjho srdca. Je to činnosť ktorá ma dostáva do výšin a nedovoľuje aby sa vytratil úsmev z mojich pier. Milujem to lietanie vo výšinách. Vraj som niekedy ako snílek. No o čom je život? Podľa mňa je život o láske, úsmeve a práve týchto snoch. Má azda človek bez snov vôbec chuť čokoľvek v živote robiť? Má azda človek bez snov vôbec niečo?

Moje sny vzišli zo spontánnych nápadov, ktorým som s detskou radosťou a úsmevom dal formu. Z formy sa vykryštalizovala cesta a aj cieľ samotný.

Áno tento život je jedna obrovská nádhera. Milujem ho lebo mi dáva dôvod pre môj úsmev. Tento život je moja cesta. Cesta ktorú s radosťou a vďakou príjmam. Píšem síce o sebe, no myslím, že sa nájdeš minimálne v jednej vete. Lebo ty si ako ja a ja som ako ty.

Dominik Smrek

Dominik Smrek

Motivačný coach, spisovateľ, vášnivý cestovateľ, človek milujúci poznanie a inovácie. Aktívne sa venuje športu a zdravej výžive. Aktívne sa podieľa na vývoji viacerých projektov.Related Articles

Ak vnímáš veci srdcom, poznáš pravú podstatu

Skúšal si sa zamyslieť niekedy nad tým, prečo zamilovaný člověk vníma rovnakú situáciu ako ty ináč? Prečo sa teší a

Mária Algayerová – príbeh od srdca 1diel

Prechádzkou určitými časťami nášho hlavného mesta Bratislavy som dostal nápad, rozhodol som sa otvoriť tému ktorej som sa dlho obával

Poznám svoju cenu (Šalvia)

Pracovala som raz v jednej redakcii. Vhupla som do toho, ani neviem ako. Uverila som, že sa musím zaradiť. Že

No comments

Write a comment
No Comments Yet! Buď prvý kto tento článok okomentuje

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*